18/11/2017 - 25/11/2017

Classes & timetable

@Fulham Pools

Saturday

18th

08:30 - 09:30 Body Pump™ Studio One Pascale Shale
08:50 - 09:35 RPM™ Cycle Zibi Mucha
09:00 - 09:20 Zuu Gym Floor Fitness Team
09:30 - 10:00 GRID Strong The Grid Fitness Team
09:45 - 11:00 Yoga - Vinyasa Studio Two Claudine van de Vyver
09:45 - 10:45 Body Step™ Studio One Pascale Shale
10:00 - 11:00 RPM™ Cycle Zibi Mucha
10:55 - 11:55 Body Combat™ Studio One Martha Flamini
11:05 - 11:55 Group Cycle Cycle Jeremy Vosser
11:15 - 12:15 Pilates Studio Two Athena Bray-Mucha
11:30 - 11:50 Core Gym Floor Fitness Team
12:00 - 12:20 Circuit Training Gym Floor Fitness Team
12:05 - 13:05 Body Pump™ Studio One Jeremy Vosser
13:10 - 13:55 Dance - Freestyle Studio One Kissu Denton-Savage
15:00 - 15:20 TRX Classes Gym Floor Fitness Team
16:00 - 16:45 Aqua Indoor Pool Maggie Ekang

Sunday

19th

09:00 - 09:30 GRID Lean The Grid Fitness Team
09:40 - 10:00 Core Gym Floor Fitness Team
09:45 - 10:45 Pilates Studio Two Jocelynne Mandelstam
09:45 - 10:45 Group Cycle Cycle Fiona Lewis
10:00 - 11:00 Body Attack™ Studio One Lin Denham
11:00 - 11:20 Power Plate Gym Floor Fitness Team
11:00 - 12:15 Yoga - Vinyasa Studio Two Valentina Candiani
11:05 - 12:05 Body Pump™ Studio One Lin Denham
12:00 - 12:20 Circuit Training Gym Floor Fitness Team
12:30 - 13:30 Zumba® Studio One Jasmine Dorsett
15:00 - 15:20 Fitness 5 Gym Floor Fitness Team

Monday

20th

06:45 - 07:30 Body Pump™ Studio One Maggie Ekang
07:00 - 07:30 GRID Fit The Grid Fitness Team
07:30 - 07:50 Core Gym Floor Fitness Team
09:00 - 09:45 Body Conditioning Studio One Holly Masser
09:15 - 09:45 GRID Fit Gym Floor Fitness Team
09:45 - 10:05 ViPR Gym Floor Fitness Team
09:45 - 10:30 RPM™ Cycle Carly Crockford
09:45 - 10:30 Zumba® Studio One Kissu Danton-Savage
10:00 - 11:00 Pilates Studio Two David Dortie
10:30 - 11:30 Body Attack™ Studio One Ross Harmon
11:00 - 11:45 Aqua Indoor Pool Maggie Ekang
11:15 - 12:30 Yoga - Hatha Studio Two Giselle Douglas-Morris
18:00 - 18:45 Iron Zuu Upper Body Studio One Dayle Craig-Hill
18:15 - 19:00 Group Cycle Cycle Jeremy Vosser
18:15 - 19:00 Dance - Freestyle Studio Two Grace Lindsay
18:45 - 19:45 Hydro Indoor Pool George Tucker-Lawrence
19:00 - 20:00 Body Pump™ Studio One Pascale Shale
19:00 - 20:30 Yoga - Hatha Studio Two Mark Colleano
19:00 - 19:30 GRID Lean The Grid Fitness Team
19:15 - 20:15 Group Cycle Cycle Jeremy Vosser
19:40 - 20:00 Zuu Gym Floor Fitness Team
20:00 - 20:20 Core Gym Floor Fitness Team
20:10 - 21:00 Body Balance™ Studio One Pascale Shale

Tuesday

21st

06:45 - 07:45 Yoga - Vinyasa Studio Two Claudine van de Vyver
06:45 - 07:45 RPM™ Cycle Zibi Mucha
07:00 - 07:30 GRID Lean The Grid Fitness Team
07:30 - 07:50 Core Gym Floor Fitness Team
09:10 - 10:25 Yoga - Vinyasa Studio Two Violet Monis
09:30 - 10:15 Group Cycle Cycle Maria Fernandez
09:30 - 10:30 Body Pump™ Studio One Sam Downing
10:00 - 10:30 GRID Lean The Grid Fitness Team
10:30 - 10:50 Power Plate Gym Floor Fitness Team
10:30 - 11:15 Nova Studio Two Maria Fernandez
11:00 - 11:45 Aqua Indoor Pool Joffre Novas
11:15 - 12:00 Body Conditioning Studio One Barrie Thomas
18:15 - 19:00 Group Cycle Cycle Maria Fernandez
18:15 - 19:00 Zumba® Studio One Jasmine Dorsett
18:30 - 19:30 Pilates Studio Two Jocelynne Mandelstam
19:00 - 20:00 Body Attack™ Studio One Pascale Shale
19:00 - 19:20 Kettlebells Gym Floor Fitness Team
19:30 - 20:00 GRID Fit The Grid Fitness Team
19:30 - 20:15 Group Cycle Cycle Fiona Lewis
19:30 - 20:30 Body Balance™ Studio Two Maggie Ekang
20:00 - 20:45 Iron Zuu Lower Body Studio One Dayle Craig-Hill
20:00 - 20:20 Core Gym Floor Fitness Team

Wednesday

22nd

06:45 - 07:45 Body Pump™ Studio One Colin Marshall
07:00 - 07:30 GRID Active The Grid Fitness Team
07:30 - 07:50 Core Gym Floor Fitness Team
09:30 - 10:00 GRID Active The Grid Fitness Team
09:30 - 10:30 Body Attack™ Studio One Maria Efthymiou
09:30 - 10:30 Pilates Studio Two Athena Bray-Mucha
10:00 - 10:20 Kettlebells Gym Floor Fitness Team
10:30 - 11:30 Body Pump™ Studio One Maria Efthymiou
10:45 - 11:45 Pilates Studio Two Athena Bray-Mucha
11:00 - 11:45 Aqua Indoor Pool Joffre Novas
18:00 - 18:45 BURN 360 Studio One Barrie Thomas
18:30 - 19:15 Group Cycle Cycle Carl Frankland
18:45 - 19:45 Body Combat™ Studio One Adele Kirby
18:45 - 20:15 Yoga - Dynamic Studio Two Mark Colleano
19:30 - 20:00 GRID Strong The Grid Fitness Team
19:45 - 20:45 Body Pump™ Studio One Adele Kirby
20:10 - 20:30 Core Gym Floor Fitness Team
20:30 - 20:50 TRX Classes Gym Floor Fitness Team

Thursday

23rd

06:45 - 07:45 RPM™ Cycle Zibi Mucha
07:00 - 07:30 GRID Strong The Grid Fitness Team
09:00 - 09:45 Body Pump™ Studio One Kat Morgan
09:30 - 09:50 TRX Classes Gym Floor Fitness Team
09:30 - 11:00 Yoga - Hatha Studio Two Natalie Preston
09:45 - 10:45 Step Studio One Colin Marshall
09:50 - 10:35 RPM™ Cycle Kat Morgan
10:45 - 11:45 Body Conditioning Studio One Barrie Thomas
11:00 - 11:20 Core Gym Floor Fitness Team
11:00 - 11:45 Aqua Indoor Pool Joffre Novas
19:00 - 19:20 Kettlebells Gym Floor Fitness Team
19:00 - 20:00 Body Attack™ Studio One Charlotte Semp
19:00 - 20:00 Pilates Studio Two Jocelynne Mandelstam
19:15 - 20:00 Group Cycle Cycle Barry Edwards
19:30 - 20:00 GRID Lean The Grid Fitness Team
20:00 - 20:45 Iron Zuu Whole Body Studio One Dayle Craig-Hill

Friday

24th

07:00 - 07:30 GRID Active The Grid Fitness Team
07:30 - 07:50 Core Gym Floor Fitness Team
09:30 - 10:00 GRID Strong The Grid Fitness Team
09:30 - 10:30 Pilates Studio Two Athena Bray-Mucha
09:45 - 10:40 BURN 360 Studio One Maggie Ekang
10:00 - 10:45 RPM™ Cycle Kat Morgan
10:00 - 10:20 Zuu Gym Floor Fitness Team
10:50 - 11:35 Body Pump™ Studio One Kat Morgan
11:00 - 11:45 Nova Studio Two Grace Lindsay
11:00 - 11:45 Aqua Indoor Pool Maggie Ekang
18:00 - 18:20 Circuit Training Gym Floor Fitness Team
18:30 - 19:30 Body Pump™ Studio One Jeremy Vosser
19:00 - 19:20 ViPR Gym Floor Fitness Team
19:00 - 20:15 Yoga - Vinyasa Studio Two Luis Dias

Saturday

25th

08:30 - 09:30 Body Pump™ Studio One Pascale Shale
08:50 - 09:35 RPM™ Cycle Zibi Mucha
09:00 - 09:20 Zuu Gym Floor Fitness Team
09:30 - 10:00 GRID Strong The Grid Fitness Team
09:45 - 10:45 Body Step™ Studio One Pascale Shale
09:45 - 11:00 Yoga - Vinyasa Studio Two Claudine van de Vyver
10:00 - 11:00 RPM™ Cycle Zibi Mucha
10:55 - 11:55 Body Combat™ Studio One Martha Flamini
11:05 - 11:55 Group Cycle Cycle Jeremy Vosser
11:15 - 12:15 Pilates Studio Two Athena Bray-Mucha
11:30 - 11:50 Core Gym Floor Fitness Team
12:00 - 12:20 Circuit Training Gym Floor Fitness Team
12:05 - 13:05 Body Pump™ Studio One Jeremy Vosser
13:10 - 13:55 Dance - Freestyle Studio One Kissu Denton-Savage
15:00 - 15:20 TRX Classes Gym Floor Fitness Team
16:00 - 16:45 Aqua Indoor Pool Maggie Ekang